V petek 21. 3. 2014, smo v Pivki odigrali še zadnjo tekmo prve sezone Primorsko-gorenjske lige. Tokrat nam je nasproti stala ekipa iz Jesenic. Tekma ni odločala o ničemer več, saj je bilo že prej znano, da smo sezono zaključili na 4 mestu, Jeseničani pa na 5.

Tekmo sta za našo ekipo odprla Denis Pašič in Stojan Černač. Pašič je proti Kogoju odločno začel in gladko dobil prva dva seta. Ob tem si je nabral tudi veliko prednost v kegljih. V nadaljevanju pa se je situacija obrnila. Pašič je malce popustil, Kogoj pa se je zbral in naredil v zadnjih lučajih dvoboj zanimiv.  Nakoncu je z 548 podrtimi keglji proti 542 slavil Denis. Stojan je začel veliko slabše, in močno izgubil prvi niz. Izgledalo je, da bo potreboval zamenjavo, a se je le zbral in dobil naslednja dva niza zadnjega pa le za las izgubil. Slavil je z 531 podrtimi keglji. Njegov nasprotnik Koželj pa jih je podrl 508.

Tekmo sva nadeljevala Nejc Čeligoj in Jaka Gorup. Sam sem suvereno z 4:0 premagal zelo neprepričlivega Šterna, ki je podrl le 464 kegljev. Tudi sam bi bil lahko boljši saj 528 kegljev tudi ni preveč prepričliv rezultat. Edino točko za Pivko pa je izgubil Jaka.z 1:3 je bil boljši Jekler, ki je bil tudi najboljši posameznik tekme. Rezultat je bil 486:562.

V zadjem paru sta  Mitja Čepirlo in Domen Kaluža proti Hočevarju in Klobučarju rutinirano pripeljala tekmo do konca. Čepirlo je z 2,5:1,5 z 549 podrtimi keglji premagal Hočevarja, ki se mu je ves čas poskušal dostojno upirati, a je nakoncu Mitja ohranil več zbranosti. Medtem pa je Domen kljub dobri igri in napeti končnici prvega niza le tega izgubil, nato pa izkoristil slabšo igro Klobučarja in na koncu zmagal z 3:1 (540: 510).

Kot sem že v uvodu napisal, smo sezono končali na četrtem mestu z 14 točkami. V sezoni smo zabeležili 5 zmag 4 neodločene rezultate ter 3 poraze. Na lestvici za najboljšega posameznika lige se je najvišje znašel Domen Kaluža in sicer na enajstem mestu. Povprečno smo na tekmo podrli 3135,57 kegljev.

Ekipo sedaj 10 in 11 maja čakajo še kvalifikacije za popolnitev 3 državne lige zahod.

Ob tem bi čestital vsem članov ekipe, ki ste se bolj ali manj uspešno borili v dvobojih za našo ekipo v PGL.