PIVKA IIGORICA-PIVKA IIV Idiličnem zimskem popoldnevu smo člani druge pivške ekipe v Petek, 24. 1. 2014 odšli na prvo tekmo v tem kolendarskem letu. Tokrat smo igrali proti Gorici. Domačini so nas na tekmi, kot vedno zelo gostoljubno sprejeli, nato pa se je začelo zares.

V prvem paru je za Pivko nastopal Černač, ki z presenetljivo dobro igro, po dokaj napeti tekmi uspel ugnati Andlovica. Rezultat je bil 2:2, Černač pa je tekmo odlično začel, sledil je slabši 2 set, v tretjem je zelo nesrečno izgubil set točko z razliko dveh kegljev, v zadnjem pa se je pobral in nadigral nasprotnika. V istem času sta za Pivko na stezo odšla še Boris Perhavec, ter Denis Pašič. Pašič je pokazal eno svojih slabših iger proti Miškoviču, tako da je le ta zmagal z 4:0 in 567:486. Perhavec pa je zgubil prva dva niza, nato pa ga je zamenjal Čeligoj. Skupaj nisva uspela preprečiti poraza proti Šuligoju z 4:0(578:519).

V drugem delu tekme so na stezo odšli Domen Kaluža, Luka Kresevič in Stojan Gorkič. Na koncu so vsi trije uspešno dobili točko in nam zagotovili končni rezultat 4:4. Kaluža je proti Mertlju začel dobro in dobil prvi dve točki, obenem pa še 30 kegljev razlike, kar je zadostovalo, da Mertljova menjava Ivanović, ki je zmagal naslednja 2 niza ni uspel priboriti točke za Gorico rezultat je bil 520:541. Najbolj napet dvoboj, pa je bil dvoboj med Kresevičem in Lebanom. Dvoboj iz rezultatskega vidika ni bil toliko zanimiv, saj je Luka na prvi stezi dobro iskoristil 108 podrtih kegljev Lebana. V drugem setu se je Leban pobral in tudi z nekaj malega športne sreče dobil drugi in tretji niz. V zadnjem pa je Luka odigral veliko bolj hladnokrvno in čeprav v zadnjih kegljih zagotovil točko Pivki. Rezultat je bil 539:561. Tudi Gorkič in Marinič pa nista poskrbela, da vzdušje ob njunem dvoboju nebi bilo vsaj nekaj časa napeto. Prvi niz je po dobri igri za dva keglja dobil Gorkič, drugega pa za en kegelj Marinič. V tretjem nizu sta fanta še vedno nadeljevala z izjemno napetim dvobojem, ter igro živcev v zadnjih metih niza. Tega je Gorkič dobil za 4 keglje. V zadnjem nizu pa je Marinič močno popustil, Gorkič pa kljub napetosti ohranil mirno kri in set mirno pripeljal do konca. Na koncu je Gorkič zmagal z rezultatom 1:3 (525:573).

Tekma se je tako končala v prijateljskem vzdušju in z prijateljskim rezultatom 4:4.