SPREJEM NAŠIH NOSILCEV MEDALJ

Spet imamo razlog za veselje in druženje na kegljišču v Pivki!

Za to sta poskrbela naša Lea in še vedno naš Matej! Udeleženca pred kratkim končanega svetovnega prvenstva v Avstrijskem Schwazu.

Kot se spodobi začnemo z damo, ki je s svojim odličnim rezultatom v veliki meri pripomogla k osvojitvi bronaste medalje. Slovenska izbrana vrsta je pokazala, da se nam ni treba bati za tekmovanja, ki so še pred nami in se bo lahko enakovredno kosala z na papirju favoriziranimi ekipami! Vse čestitke igralkam, pa tudi suportu, ki so ga imele v vodstvu odprave in trenerjem, ki so budno spremljali vsak posamezni met!

Matej pa bi lahko sam napisal kaj več iz prve roke! Kar vem iz spremljanja in videnega je to: zlata medalja in naslov svetovnega prvaka v disciplini tandem z vedno pozitivno naravnanim Janžetom. Enkrat davno prej s Sobočanom, tokrat z Lužanom. Obakrat usodna Gorenjca in svetovna konkurenca v tej disciplini nima nobenih šans! Zlato je v slovenskih rokah! Bravo fanta!!!

Tako kar se tiče rezultatov, gremo še malo k družabni kroniki: priprave smo zaupali preverjeni ekipi in pa tudi zunanjim in notranji sodelavcem, ki so kot po navadi zadevo izpeljali za eno iz med treh medalj, jaz mislim neskromno: zlato! Malo šale, ma kar nekaj dela, zato tudi vpletenim najlepša hvala za trud!

Na koncu pa še malo soli, namreč, malo nam je žal, da je bila udeležba sprejema bolj pičla, mislim pa da smo tisti ki živimo kegljanje in smo srčni navijači več ali manj prišli in pokazali da nam je mar! Vsem se zahvaljujemo za prikazano in narejeno in upam si trditi, da bomo imeli še veliko takih prilik!!!

SP U23 SCHWAZ 2026 – 1. DAN – DEKLETA NA EKIPNI TEKMI DO BRONASTE KOLAJNE

Tudi na svetovnem prvenstvu U23 se nadaljuje zbiranje odličij za Slovenijo! 🇸🇮
Za uvod so se dekleta pomerila na ekipni tekmi. Naše so z odlično ekipno predstavo presegle 3600 podrtih kegljev in si s tem prislužile bronasto kolajno!
REZULTATISLOVENIJA ŽENSKEBRONASTA IZTOK IN LEA V DRUŽBI METKE IN ZAGE

2. Spominski turnir ob dnevu mesta Poreč

POREČ , 12.05. 2026 – KK PIVKA

KK PIVKAKK PIVKA

POROČILO LETOŠNJEGA TURNIRJA ZA POKAL PIVKE 2026

Kot vsako leto je mesec april rezerviran za turnirje, tako je bilo tudi letos. Na našem koncu se odvijejo trije, v Cerknici, Postojni in Pivki, ki skupaj štejejo za finalni nastop, ki ga je letos organiziral in dobro izpeljal kegljaški klub Proteus.

Rezultate ste lahko spremljali na aplikaciji, velja omeniti da je bila udeležba na vseh treh dokaj solidna, saj so prišli igralci iz Hrvaške, Srbije, pa tudi naši, ki trenutno služijo kruh v nam sosednjih državah. Turnir pa so nam popestrili tudi potencialni kandidati za državno reprezentanco. Vse skupaj pa so nam zaokrožila dekleta. Da ne pozabim na slepe in slabovidne ki nam vsako leto popestrijo to turnirsko vzdušje.

Zahvala gre predvsem delavcem, ki so mesec dni vsakodnevno viseli na kegljišču in servisirali tekmovalcem v vseh možnih variantah. Prav jim bodi saj si sami to želijo. Šalo na stran, ma neso lhke!!

Moram se opravičiti tistim, ki so hoteli gledati boje na youtubu, saj smo imeli kar nekaj težav, ki pa smo jih proti koncu uspešno odpravili!

Še par besed o domačih kegljačih: najbolje uvrščena sta bila Lea in Vojko, ki sta tudi v finalnem delu dostojno predstavila klub!

Mateja bom poprosil, da opremi to pisanje z rezultati na naši strani, nekaj slikc in naj se ne hvali preveč! Kot vedno šala mala!

PROTEUS II : PIVKA – 7 : 1 (3455:3265)

Zadnji krog se je odigral v Postojni: na istoku ništa novo, na zapadu stare priče: tekma, ki je bila za Pivško ekipo bolj revijalnega značaja. Rezultati bolj ali manj pričakovani: 3265 je za to kegljišče slabo in -190 je vseeno preveč. Pričakovali bi VIJANEJ IN DUŠANMITJA IN VOJKOkakšen kegelj več, toda 46 v prazno je pa vseeno preveč. Dušan 597 je kljub šestim ribam, kar kaže na težavnost kegljišča ki to ni, da je bila igra drugih pod nivojem, ki smo ga pokazali proti Izoli.

Dobro, sezona je pod streho. Bila je stresna, ma smo nekako, ko je bilo potrebno, zbrali moči in ključne tekme zmagali, kar je potrebno pohvaliti!

Upam, da bo naslednja manj stresna, če ne pa tudi dobro, prioriteta je, da smo vsi živi in zdravi! Je šala, ma je vseeno vse res!

Prosim, pa še enkrat za udeležbo na turnirju, tako kot igranje in pomoč!

Na turnirje v Postojni in Cerknici se prijavite sami ali v dogovoru: Prvi nastop krije klub, za naslednje si lahko plačate sami! Zaželeno je, da se udeležite vsi vseh treh!

Treningi med turnirjem v dogovoru z Marjanom Baškom!

DUŠAN IN FRANKOVIJANEJ IN DUŠANPUBLIKA

PIVKA : IZOLA – 6 : 2 (3320:3271)

V prvem bloku so nam zagrozili z Kocjančičem, ki pa je v izdihljajih popustil in Dušan 553 z nižjim rezultatom je vzel ekipno točko s 2,5 :1,5, pri čemer je na zadnjih dveh stezah zbral okroglih 300 kegljev. Frenk pa je z lahkoto premagal Marka z 559:522 in že vodimo trenutno z 2:0 in tudi keglji so v našo korist (+23).

DARKO IN MARKOVOJKO IN JULIJANPUBLIKADrugi blok Darko 574 in Marko 536 sta dodala točko, Darkotu je po treh stezah kazalo še veliko bolje ma je ta njegova prva steza spet enkrat več vzela svoj davek (121). Nič zato, vodimo 3:1 in +71 za zadnji dvoboj.

Izolani so postavili njihova aduta Širca 581 kar je rezultat tekme in Mojškerca 549, ki pa proti razpoloženemu Julijanu 553 ni imel nobene šanse. Vojko je zapretil na eni od stez 156 proti Borutu, to pa je tudi bilo vse. Z rezultatom 545 težko dobiš kaj več od tega, da si dodal v skupni rezultat določeno vsoto keglje , ki pa so v tem zadnjem bloku iz +71 padli na vsega +49.

Ma dosti je šimfanja, vsak se je potrudil in le to šteje, ekipa je suvereno prišla do tako željene zmage in tak pristop je zaželjen na vsaki tekmi.

Najtežje je za nami, čaka nas še lokalni derbi, ki ne odloča in je samo prestižnega pomena, kar pa ne pomeni, da gremo v Postojno z belo zastavo. Pokazati je potrebno, da smo še kako konkurenčni, torej z vsemi topovi v bitko.

Po tem kolu nas čaka še izvedba turnirja v sklopu Notranjska Open, zato vas vse pozivamo k aktivnemu sodelovanju, seveda po svojih zmožnostih. Dobrodošla je pomoč pri vseh delih, ki jih ni malo in bilo bi ne fer, da se vsa ta dela obesijo na par posameznikov, saj zaslužek, ki posledično nastane, porabimo vsi za delovanje kluba. Torej je udeležba vsakega posameznika malo kot ne obvezna!!!

V sredo bo tudi občni zbor. Pridite v čim večjem številu, da se dogovorimo kako pa kaj za v naprej!!!

Ajd zdravo, pa se vidimo!

BREST : PIVKA – 6 : 2 (3428:3392)

BREST : PIVKAKK PIVKAZačnemo s tekmo, ki jo lahko označimo z zamujenimi ponujenimi priložnostmi, ki so nam jih ponujali domačini. Nismo jih izkoristili, pa so se Brestovci pobrali in z za to kegljišče povprečnim rezultatom pripeljali tekmo do zmage: 3428 proti 3392 in točkovno za nas neugodnih 2:6, saj bi v primeru enakega števila točk na lestvici odločale dobljene set točke, saj smo v tej disciplini v rahlem manjku.

Omeniti velja Darkota (614), ostali del ekipe pa je po svojih najboljših zmožnostih prispeval svoj del k rezultatu, ki je na koncu zaostanek v kegljih pripeljal do minimalnih -36.

Pozabimo to tekmo, je že zgodovina, pa se posvetimo včerajšnji z Izolo, pišemo namreč po tej tekmi v nedeljo, ja ni kaj, ko je čas.

MARKO IN DUŠANDARKOFRANKODUŠANMARKOVOJKOJULIJAN

 

 

 

PIVKA : BELA KRAJINA – 2:6 (3373:3388) IN PIVKA : TABORSKA JAMA – 3:5 (3354:3376)

Izpostavim dva dobra rezultata 3373, 3354, kar je napredek. S temi rezultati bi bili konkurenčnejši in se ne bi morali v zadnjih kolih lige boriti za tisti dve točki, ki nam še manjkajo za obstanek v tej ligi. Pa dovolj za nazaj, poglejmo kaj nas še čaka, že jutri v soboto na nam bližnjem kegljišču v Cerknici. Pišem namreč v petek, saj prej ni bilo časa niti volje. Gremo z vsemi topovi v borbo, pa bo kar bo.

Z Belo Krajino je po prvih dveh parih izgledalo, da bomo v nadaljevanju branili 59 kegljev prednosti, s tem da bi moral zadnji par prinesti eno set točko, kar se ni zgodilo, namreč izgubili smo obe točki in zapravili posledično tudi prednost v kegljih -74. Pohvaliti velja Frankota 598, drugi pa so dali maksimalno kar so ta trenutek zmožni.

Drugi dan podobna zgodba, Darkotova prva 600+ je v precejšnji meri pripomogla, da smo po prvih dveh setih vodili 3:1 in 31 plusa v kegljih. Torej zadnji par ima nalogo zadržat pozitivni rezultat. Tudi tokrat se ni izšlo saj smo pridelali samo v tej rundi -53. Na koncu minimalen zaostanek -22 in 5:3 za Jamo. Tekma je bila zanimiva, na trenutke tudi živčna, saj se nam je zgodila tudi okvara kegljišča, kar pa ni vplivalo niti na rezultat niti na vzdušje v ekipi, saj smo skupaj ugotovili, da imamo prekratko klop, da bi bili konkurenčni ekipam, ki ponavadi dajejo v zadnji par najmočnejše igralce, mi pa tako: če jih porabimo v prvih rundah, se nam manjko pojavi v zadnji in obratno!

Kot rečeno rezultati solidni, nimamo si kaj očitati, minimalni poraz proti odhajajoči ekipi prve lige nam daje upanje, da te rezultate nadgradimo in pokažemo Brestu, Izoli in Proteusu da kljub globoki zrelosti še nismo za odpis!!!

Kot vedno, tudi tokrat: gremo se igrat in trdno verjamem da nam lahko uspe!!

In žiga in žaga!! Pivka naprej!!

PIVKA : KOČEVJE – 7:1 (3363: 3165)

Še ena dobra predstava ekipe in prepotrebna izdatna zmaga: 7:1. Spet je padla Vojkotova šestotica+, drugi so pa s solidnimi rezultati sledili: Darko 569, Franko 564, Dušan in Julijan 540, Đimi 539 in že prej omenjeni Vojko pa pridemo do želenega rezultata, torej čez 3300, kar je v večini primerov dovolj za zmago na domačem terenu! Tokrat 3363 kar pomeni 198+ v podprtih kegljih!

Lestvica je po tej zmagi videti precej bolj gledljiva in nas oddalji od cone pritiska, kar pa ne pomeni da je vse ok. Imamo še kar nekaj projektov, ki so pred nami! Že v naslednjem krogu čez 14 dni nam prihaja Bela Krajina. Imamo torej dovolj časa, da se na njih dobro pripravo in pokažemo da rezultat z medvedi ni zgolj slučaj. Ajde strnimo vrste in korajžno naprej!

Zažaga Pivka, zime še ni konec!!

SIJ-ACRONI : PIVKA – 7:1 (3492 : 3404)

Spodoben, v bistvu rezultat sezone do sedaj. Ni pa zadostoval za kaj več kot poraz proti razpoloženim Jeseničanom domačinom, saj so trije presegli 600 podrtih kegljev. V naši ekipi pa samo razpoloženi Vojko, ki pa pokrije nerazpoloženega Đimija. Drugi del ekipe pa solidno, tam nekje okoli 570. NIč hudega, upam da bomo to formo obdržali za naslednjo domačo tekmo proti vedno neugodnim medvedom iz Kočevja. Zmaga nas bi pomaknila po lestvici kar konkretno iz cone izpadanja. Torej gremo v tekmo z vsemi topovi in pokažemo da znamo in zmoremo!!

Na tem mestu moram omeniti tudi naše boljše polovice, saj so na gostovanju v Mariboru suvereno odpihnile ekipo, mislim da Miklavža. Zato vse čestitke in želje, da bi v tem tempu zdržale, saj jim naslednji vikend prihajajo že enkrat premagane in to na njihovem terenu igralke Calcita. Nič ni nemogoče. Torej gremo punce, forca Pivka!!